🔺بررسی مسائل و مشکلات مرز تمرچین با حضور فرماندار پیرانشهر؛

🔺بررسی مسائل و مشکلات مرز تمرچین با حضور فرماندار پیرانشهر؛

▪️امروز شنبه ۱۱ دیماه سالجاری، فرماندار پیرانشهر پس از بازدید میدانی از بخش های مختلف مرز تمرچین؛ به همراه مسؤلین مربوطه جهت بررسی مسائل و مشکلات مرز تمرچین  در محل پایانه مرزی این شهرستان تشکیل جلسه دادند.

کاک درویشی؛ فرماندار شهرستان پیرانشهر" در این جلسه گفت باید مسائل مربوط به ورود کالاها به صورت آزاد در این مرز ساماندهی گردد چرا که این موضوع در جلوگیری از قاچاق کالا مهم می‌باشد.

فرماندار پیرانشهر" همچنین خدمات رفاهی تیرپارکها را غیرقابل قبول دانست و گفت تسهیل واردات و صادرات کالا نیازمند ساماندهی بخش های مختلف است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
فرماندار" با تاکید بر رفع مشکلات خدمات زیر ساختی از جمله تامین برق، آب و اینترنت گفت  بعضی از مشکلات موجود شهرستانی هستند که با تلاش و پیگیری مسئولان این مشکلات حل خواهد شد. 
وی با اشاره به مشکلات بازارچه مرزی، خدمات دهی شرکت های فعال در مرز و کمبود انبار کالاها بر روان سازی مشکلات مردم، تجار ، پیله وران در این مرز تاکید کردند.

 کاک درویشی" با اشاره به ۲۴ساعته شدن ناوگان باری و ترانزیتی در آینده نزدیک در مرز تمرچین خواستار رفع مشکلات موجود و تامین نیروی متخصص مورد نیاز در این پایانه مهم و ترانزیتی غرب کشور شدند.

محمدیان" مدیر گمرک تمرچین نیز در این جلسه ارزش واردات کالاهای کولبری را  ۱۸میلیون دلار و ترانزیت خارجی را ۳۹ میلیون دلار عنوان کرد و گفت؛ مشکلات قطعی برق مستمر، نبود مکان مناسب برای مراجعین امور گمرکی، عدم ساماندهی دربهای ورودی و خروجی جهت جاگذاری مناسب دستکاه ایکس ری و روان سازی واردات و صادرات کالا عمده مشکلاتی است که در این گمرگ وجود دارد.