🔻دیدار استاندار آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی

🔻دیدار استاندار آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی
🔹استاندار آذربایجان غربی در ادامه پیگیری های ملی مطالبات مردم استان، با وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کرد.

🔻 ‎ محمدصادق معتمدیان در دیدار با سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، با اشاره به جایگاه ویژه آذربایجان غربی در تولید محصولات مختلف کشاورزی در کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصولات تولید آذربایجان غربی قابلیت صادرات دارند، ضروری است وزارت جهاد کشاورزی تسهیلات ویژه ای را برای ایجاد و توسعه واحدهای فرآوری ، سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی استان اختصاص دهد. 

  ‎استاندار آذربایجان غربی در ادامه ظرفیت های بالقوه استان برای توسعه واحدهای گلخانه ای را یادآور شد و ادامه داد: برنامه ریزی برای توسعه واحدهای گلخانه ای در آذربایجان غربی با هدف تولید محصولات صادراتی و ایجاد فرصت های جدید اشتغال در استان صورت گرفته و امیدواریم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی روند اجرای این طرح ها در منطقه شتاب گیرد.  

‎وی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل یخچال دار در استان برای صادرات مطلوب محصولات کشاورزی و جلوگیری از فساد پذیری این محصولات در زمان صادرات و استقبال صادر کنندگان برای خرید این نوع تریلر و کامیون، خواستار اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای متقاضیان در این زمینه شد.  

‎در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی نیز با قدردانی از پیگیری ها استاندار آذربایجان غربی در زمینه خرید و صادرات سیب استان، به معاون وزیر و رئیس سازمان تعاون روستایی دستور داد سیب درجه یک صادراتی موجود در سردخانه های آذربایجان غربی را خریداری و برای حمل آن به صورت حمل و نقل هوایی (کارگو) برنامه ریزی شود.

  ‎سیدجواد ساداتی نژاد همچنین برای تامین منابع مالی جهت اتمام پروژه های آب و خاک در آذربایجان غربی و توسعه سیستم های آبیاری نوین در این استان قول مساعد داد.  

‎وی در ادامه با درخواست و پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی مبنی بر برگزاری جلسه مشترک با مجمع نمایندگان استان، معاونین وزیر و مدیران استان در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، موافقت و دستور برنامه ریزی برای برگزاری این جلسه را صادر نمود