📷 حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در محل دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی

معتمدیان در بازدید از خبرگزاری ایسنا منطقه آذربایجان غربی؛

رسانه ها در روند توسعه استان اثربخش باشند / توانمندیهای استان در حوزه های مختلف توسط رسانه ها در سطح ملی معرفی شوند 

🔹محمدصادق معتمدیان بعد از بازدید از بخشهای مختلف خبرگزاری ایسنا در گفتگو با خبرنگاران این خبرگزاری با بیان اینکه یکی از آسیب های جدی استان این است که ما نتوانسته ایم توانمندی های آذربایجان غربی را به کشور و منطقه معرفی کنیم، تصریح کرد: باید رسانه ها در این زمینه بیشتر تلاش کنند و توانمندی های استان در زمینه های مختلف از جمله معدن، گردشگری و سایر ظرفیتها را معرفی کرده و گزارشهای مثبت و اثرگذار منتشر کنند و کار اقناع سازی و بیان برنامه های دولت برای مردم باید در اولویت قرار گیرد. 

🔹استاندار آذربایجان غربی گفت: رسانه ها نقش خود را در جبران عقب ماندگی ها در حوزه های مختلف از جمله تغییر الگوی کشت و توسعه کشت گلخانه ای را با انتشار اخبار و گزارش های ویژه در جهت اقناع سازی افکار عمومی و جذب سرمایه گذار ایفا کنند. 

🔹وی تاکید کرد: دستگاهها باید ارتباط تنگانگی با رسانه ها داشته باشند و روابط عمومی ها را تقویت کنند تا عقب ماندگی های موجود در استان با حضور اثربخش رسانه ها جبران شود. 

🔹استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تبیین برنامه ها و سیاستهای درست در رشد و توسعه کشور بسیار موثر است و رسانه ها با دستگاهها برای تبیین برنامه ها ارتباط برقرار کنند، گفت: برای پایه گذاری اقتصادی و ریل گذاری در این حوزه نیاز به تبیین برنامه ها داریم که نقش رسانه ها در این امر بسیار تاثیرگذار است. 

🔹وی با تاکید بر اینکه بسیاری از ظرفیتهای استان ناشناخته و مغفول مانده است، گفت: اگر بخواهیم اقتصاد استان شکوفا شود باید ظرفیتهای بالقوه را به بالفعل برسانیم که رسانه ها نیز باید در این زمینه با تولید اخبار پرمحتوا تلاش کنند.

  🔹معتمدیان با اشاره به اینکه باید اثر ظرفیتها و مزیتهای موجود استان در معیشت مردم نمود پیدا کند، خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی دارای زیرساختهای بسیار خوبی است اما برای توسعه اقتصادی استان باید حلقه های مفقوده در استان شناسایی شود و این حلقه ها را به هم متصل کنیم تا با تکمیل زیرساختها، شاهد توسعه استان باشیم. 

🔸مشروح این گفتگو را در خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه آذربایجان غربی  بخوانید