دکتر رضا رحیمی نسب دبیر شورای مشاوران وزراء در امور ایثارگران کشور در جمع مسئولان شهرستان پیرانشهر گفت: باید بر این باور باشیم که توسعه  کشور در ابعاد مختلف در گرو توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.
دکتر رضا رحیمی نسب مشاور عالی رئیس جمهور در امور ایثارگران کل کشور در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور، " فعال" مدیر کل بیناد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی، "اصغر پیام" مشاور استاندار و مسئول هماهنگی ایثارگران استان، جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پیرانشهر ترتیب یافت، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم، طی سخنانی گفت: "امام حسین" مربوط به یک دین و آئین و اقلیت خاصی نیست بلکه "حسین" متعلق به همه انسانها و آرمانهای بزرگ بشری و انسانی است.
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ عاشورا همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است لذا باید تلاش کنیم تا به هر طریقی که ممکن است در راستای ترویج این فرهنگ در جامعه گام برداریم.
مشاور عالی رئیس جمهور در امور ایثارگران اظهار داشت: امروز اگر جامعه ما دچار بعضی از مشکلات از جمله اختلاس های میلیاردی، دریافت حقوق های نجومی و یا ناکارآمدی بعضی از مسئولان شده است نتیجه فاصله گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت است لذا بدون شک جامعه توسعه یافته در گرو توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.
مهدی فعال، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی در ادامه این جلسه ضمن تأکید بر تسریع در رفع مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر، گفت: رسیدگی به امورات خانواده معظم شاهد و ایثارگر یک وظیفه عمومی و همگانی است که باید مورد توجه همه دستگاههای مربوطه قرار گیرد.
وی ادامه داد: بحث اشتغال و بکارگیری فرزندان خانواده شاهد و ایثارگر در دستگاههای دولتی و خصوصی باید در اولویت جذب مسئولان قرار گیرد تا حداقل با ارائه این خدمات بتوانیم گوشه ای از خدمات ارزنده آنها را جبران نمائیم.
سید انور حسینی، رئیس شورای شهرستان پیرانشهر نیز در ادامه این جلسه گفت: شهرستان پیرانشهر در طول 8 سال دفاع مقدس، همواره بعنوان نماد ایستادگی و مقاومت در کل کشور مطرح بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت، مردم این دیار گام به گام رزمندگان اسلام در راستای حفظ ارزشها و آرمانهای انقلاب از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده و نخواهند کرد.

حسینی با اشاره به تعداد شهدای این خطه عنوان کرد، تقدیم بیش از 500 شهید و 133 آزاده و حدود 450 ایثارگر در طول دوران 8 سال دفاع مقدس، نشان از روحیه آزاد مردی و ایثار و از خودگذشتگی مردم این منطقه دارد.